У жовтні та листопаді кияни платитимуть ще за старими тарифами

Упродовж жовтня-листопада тариф на теплоенергію в Києві не зміниться, однак з часом він, імовірно, він зросте. Це пов’язано з підвищенням цін на газ для населеня. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, передає Українська правда.

«Є відповідна процедура встановлення тарифів, яка вимагає певних часових проміжків. Можемо сказати, що ані в жовтні, ані в листопаді споживачі теплової енергії не отримають платіжки з новою ціною», – зазначв чиновник.

За його словами після рішення уряду підвищити тарифи на газ для населення буде коригуватися тариф на теплову енергію, але на це потрібен час.

«Які будуть остаточні ціни, ми зараз сказати не можемо», – додав заступник голови КМДА.

Пантелеєв нагадав, що ціна на газ збільшилася орієнтовно на 23%.

«Безумовно, враховуючи те, що практично 80% ціни на теплову енергію – це вартість газу, то і буде збільшено вартість теплової енергії. Але дати точний прогноз ми зараз не можемо, тому що це питання розрахунків і проходження відповідної процедури», – зазначив він.

Пантелеєв дав зрозуміти, нові тарифи орієнтовно можуть запровадити з 1 грудня або вже з 1 січня 2019 року. Київська влада подасть свої розрахунки тарифу на розгляд Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг після того, як буде офіційно опубліковано рішення про нову ціни на газ.

Нагадаємо, на екстреному засіданні 19 жовтня Кабмін підняв ціни на газ для населення. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на блакитне паливо для українців зросте на 23,5%.

Ціна на газ для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Як відомо, Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов’язалася відмовитися від спеціальних зобов’язань з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною і перейти до ринкових цін.