Раніше закон про ВНЗ регулював використання мов тільки в державних вишах

Сейм Латвії ухвалив поправки до закону про освіту, згідно з якими навчання російською мовою забороняється не лише у державних вищих навчальних закладах, а і в приватних ВНЗ та коледжах. Про це повідомляє Delfi.

Міністерство освіти і науки країни пропонує дозволити ВНЗ і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає вимогам закону, продовжити їхню реалізацію до закінчення терміну акредитації програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми  не дозволяється.

Відповідно до чинного закону, іноземною мовою можна здійснювати навчання за програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

Навчання як і раніше, можна буде проводити однією з мов ЄС. У державних ВНЗ Латвії навчання мовами Євросоюзу можливе лише в окремих випадках – для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов’язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Російська мова не є однією з мов Євросозу.

Приблизно третина студентів приватних вузів Латвії навчалися в минулому році російською.