Рейніса Тумовса взяли під варту терміном на один рік

Правоохоронці Латвії за запитом української сторони затримали президента – одного з власників  ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який перебував у міжнародному розшуку. Президент та голова правління даної фінустанови через підконтрольні їм комерційні структури вивели активи банку. Про це повідомляє прес-служба поліції.

«На даний час йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком один рік», – йдеться у повідомленні.

У 2017 році керівників CityCommerce Bank було оголошено у міжнародний розшук.

Правоохоронці встановили, що голова правління банківської установи отримав громадянство РФ і виїхав до окупованого Криму. Наразі Нацполіція готує матеріли щодо екстрадиції затриманого у Латвії банкіра.

Повідомляється, що президент та голова правління CityCommerce Bank через підконтрольні їм комерційні структури вивели майже 300 мільйонів гривень активів банку. Так, у 2013-2014 рр. посадовці видали кредити фіктивним фірмам під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів.

Посадовцям було повідомлено про підозру: президенту –  одному за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) ККУ, а голові правління за ч. 5 ст. 191 ККУ.

Керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру за ст. 205 (фіктивне підприємство) ККУ.

21 листопада 2014 року Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в CityCommerce Bank на 3 місяці. У березні 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати цей банк. В кінці грудня 2016 року поліція повідомила про підозру президенту і голові правління CityCommerce Bank. У 2017 році Печерський районний суд арештував майно Тумовса.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив строк ліквідації ПАТ «Міський Комерційний банк» до 19 березня 2019 року включно.