МЗС РФ радить США «уважніше вивчати історію»

У зв’язку з резолюцією з нагоди 85 річниці Голодомору в Україні, що її предтставили в палаті представників американського Конґресу, Міністерство закордонних справ Росії порадило США «уважніше вивчати історію». Про це заявила 23 листопада офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає РИА Новости.

У резолюції наголошується, що внаслідок Голодомору, за різними оцінками, загинули від семи до десяти мільйонів українців «з волі сталінського уряду колишнього Радянського Союзу, який взимку 1932-1933 років умисно довів Україну до голоду в спробі зламати національний опір комуністичній окупації».

«Ми закликаємо американських колег надалі уважніше вивчати історичні дані… Я б дозволила собі сказати простіше: просто почати вивчати історичні дані», – сказала вона.

«Якщо нарешті наші колеги в держдепартаменті почнуть читати історичні документи хоча б у перекладі, це дозволить уникнути подібних абсурдних заяв, які йдуть просто врозріз з реальністю», – заявила Захарова.

Щодо позиції Києва, який вважає події 1932-33 років геноцидом українського народу, влаштованим Іосіфом Сталіним і радянським режимом, в МЗС РФ зазначили наступне:

«Таке трактування не має нічого спільного з відновленням справедливості, носить політизований і, давайте скажемо прямо, просто антиісторичний характер. На наш погляд, коли так ставиться питання, так подається тема, мета одна – посіяти розбрат між народами Росії і України».

8 листопада в Конґресі США представили проект резолюції, приурочений до 85 річниці Голодомору в Україні.

Посол України в США Валерій Чалий заявляв, що Київ буде домагатися того, щоб Конґрес США визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Як відомо, 25 листопада українці вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом «Голодомор – помста за свободу, помста за революцію».