Піротехніки знешкодили небезпечну знахідку

В Андрушівському районі Житомирської області 10 жовтня піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій знищили два боєприпаси часів минулих воєн, що їх виявили місцеві мешканці. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Одне з повідомлень надійшло до рятувальників з с. Нехворощ. Чоловік телефоном розповів, що під час збору грибів у лісі він помітив під листям металевий предмет, частина якого виднілася з-під землі. Фахівці ДСНС, які прибули на місце події, ідентифікували боєприпас як фугасну авіаційну бомбу калібру 100 кг.

До слова, у цьому лісі досить часто знаходять вибухонебезпечні предмети часів минулих воєн. За словами селян, у часи Другої світової війни тут був склад боєприпасів, а поле використовувалося як аеродром.

Ще один боєприпас – 76-міліметровий артилерійський снаряд – громадяни вирили трактором, коли проводили земельні роботи на полі в с. Гальчин.

Обидві знахідки були знищені на території колишнього піщаного кар’єру поблизу с. Нехворощ.

Рятувальники зазначають, що у разі підозрілої знахідки, потрібно повідомляти про це за телефоном «101». Громадян закликають описати фахівцям ДСНС місце, де вони помітили небезпечну знахідку і спробувати її чимось обгородити. Подібні предмети забороняється брати в руки і здійснювати з ними будь-які маніпуляції, адже лише професійні піротехніки знають, як їх знешкодити.