З березня 2017 року Щербаков перебував у міжнародному розшуку в справі про виведення з Росії понад 10 мільярдів рублів

Російського бізнесмена Владіміра Щербакова, який свого часу вивів із РФ понад 10 мільярдів рублів, знайшли мертвим у Лондоні. Про це повідомляє видання Republic із посиланням на бізнес-партнера загиблого.

Водночас у британському Скотленд-Ярді не змогли підтвердити смерть Щербакова, оскільки інформацію про інцидент неможливо відстежити без адреси людини. У міській поліції Лондона попросили надати додаткові дані, однак також не зуміли оперативно прокоментувати ситуацію.

Варто зазначити, що з березня 2017 року підприємець перебував у міжнародному розшуку в справі про виведення з Росії понад 10 мільярдів рублів. Щоправда, напередодні російське МВС припинило розслідування цієї справи нібито за відсутністю складу злочину. Також інформацію про розшук Щербакова видалили і з сайту Інтерполу.

У березні 2017 року Щербакова назвали в числі тих, хто «збагатився» на реформі касових апаратів в Росії. Йдеться про закон, який зобов’язує компанії і приватних підприємців переходити на касові апарати, здатні в режимі онлайн передавати відомості про кожний продаж у Федеральну податкову службу. Його підписали в липні 2016 року. У перший рік установка або заміна кас на «розумні» апарати була добровільною. З 1 лютого 2017 року податкові інстанції припинили реєструвати каси, які не відповідають новим вимогам, а повністю перейти на онлайн-каси бізнес повинен з 1 липня.

За словами одного із співрозмовників ресурсу, хоча Щербаков і виїхав до Лондона, він, як і раніше, мав відношення до бізнесу в Росії.

Зокрема, депутат Держдуми Андрєй Луговий зазначив, що підприємець є бенефеціаром афілійованих компаній, які займаються виробництвом фіскальних накопичувачів. За його словами, сума збагачення становить десятки мільярдів рублів. Луговий підкреслив, що така ж ситуація була під час попередньої реформи касових апаратів в середині 2000-х: тоді єдиним постачальником обладнання стала компанія, яка також була пов’язаною зі структурами Щербакова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ