Археологи вже відкрили подібні спуски під пірамідою Сонця та храму Пернатого Змія

Під відомою пірамідою Місяця у Мексиці археологи знайшли таємний тунель, який жителі стародавнього міста Теотіуакан вважали шляхом до підземного світу. Про це пише видання Science Alert.

Розкопки проводили археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики. Вчені виявили, що під пірамідою був прямий тунель завглибшки 10 метрів. До слова, він не єдиний на території стародавнього поселення. Археологи вже відкрили подібні спуски під пірамідою Сонця та храму Пернатого Змія. Проте, ці тунелі були розграбованими, тож, жодних стародавніх речей науковці не змогли дослідити. Відтак на теперішню знахідку покладають великі надії.

Вчені переконані, що нинішнє відкриття підтверджує, що жителі Теотіуакана відтворювали один і той самий образ в своїх величезних храмах. Його функція полягає в імітації загробного світу.

Цей тунель дає більші уявлення про обряди та вірування древніх мексиканців. Окрім цього, там можуть досі зберігатися рештки чи особисті речі тамтешніх правителів.

Цивілізація Теотіуакан існувала в І – VІІІ столітті нашої ери. Поселення розташоване в 40 кілометрах на північ від Мехіко. Після численних експедицій археологи досі не виявили залишків правителів Теотіуакану, що володарювали там до приходу ацтеків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ