Арсенал міг підпалити безпілотник

Причиною пожежі на складах боєприпасів в Калинівці Вінницької області міг стати безпілотний літальний апарат. Це припущення зробив радник президента Юрій Бірюков на своїй сторінці у Facebook.

«Боєць з одного з постів встиг доповісти про дивний звук. Через кілька секунд почалися вибухи на відкритому майданчику. Периметр охоронявся надійно, тож – схоже на безпілотник. І так, СБУ намагалася перехопити. Кажуть, неофіційно, що когось навіть затримали напередодні. Але хтось прорвався», – зазначив Бірюков.

За його словами, постраждали тільки відкриті майданчики зберігання, при цьому підземні сховища, бетонні ангари і цегляні склади не пошкоджені.

«Зберігати боєприпаси під відкритим небом – це не наш винахід, це поширена практика. Звичайно, хочеться все глибше. Але це мільйони доларів у будівництво, яких в бюджеті поки немає», – пояснив радник Порошенка.

За його словами, на забезпечення «живучості» 48-го арсеналу в Калинівці 2015 року було спрямовано з бюджету 600 тисяч гривень, 2016 року – 2 мільйони, 2017-го – 6 мільйонів.

1) На обеспечение живучести (есть такой термин применимый к складам) 48-го арсенала в 2015 году была выделена из бюджета…

Gepostet von Юрий Бирюков am Mittwoch, 27. September 2017

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, інтенсивність вибухів на складах боєприпасів у Калинівці значно знизилась, продовжується ліквідація осередків пожежі, сапери приступили до розчищення території.

Тим часом з’явилося свіже відео вибухів у Калинівці. Зокрема, зафіксовано потужний вибух на складах боєприпасів.

Як відомо, увечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі села Калинівка Вінницької області. Склади почали вибухати. Через пожежу евакуйовано понад 30 тисяч осіб. У ЗСУ повідомили, що пожежа охопила 10% площі військового арсеналу.

Станом на 8 ранку 27 вересня внаслідок влучення снарядів зі складів у Калинівці загорілися чотири житлові будинки, але інформації про постраждалих у поліції немає.

Рятувальники станом на 6:30 середи повідомляли про одну травмовану – її у стані середньої тяжкості госпіталізували до вінницької центральної районної лікарні.

Внаслідок надзвичайної події було змінено маршрути 14 поїздів. В’їзди до Вінницької області трасою м-21 Вінниця-Житомир-Могилів-Подільський перекрили.

Окрім того, «Украероцентр» закрив повітряний простір в радіусі 50 км від зони загоряння на складах боєприпасів в Калинівці.

Пожежу на військових складах у Калинівці попередньо кваліфікували за статтею 113 Кримінального кодексу України (диверсія).