Учені знайшли тісний зв'язок між українцями та ірландцями
Учені знайшли тісний зв’язок між українцями та ірландцями

Учені довели, що ірландська ДНК виникла в країнах Близького Сходу та Східної Європи, зокрема в Україні – інформують Цікавості.

Докази пролежали протягом більше 5 тисяч років у кістках жінки землероба, розкопаної з гробниці недалеко від Белфаста, і в рештках трьох чоловіків, які жили між 3000 і 4000 років тому і були поховані на острові Ретлін в графстві Антрім.

Учені з дублінського Трініті-коледжу використовували аналіз цілого генома. Це не унікальні характеристики кожного окремої людини, а більш широка історія предків міграції та врегулювання ДНК з усіх чотирьох тіл.

Науковцям вдалося підтвердити картину, що впродовж десятиліть вимальовувалася з археологічних досліджень. Предки землеробів кам’яної доби почали свій шлях зі степів півдня України і Росії, де вперше почали сільське господарство, і прибули в Ірландію, можливо, через південне Середземномор’я. Вони принесли з собою велику рогату худобу, зернові, кераміку, а також схильність до чорного волосся і карих очей.

Крім того, ці люди принесли з собою успадковані зміни, що дозволяли перетравлювати молоко в зрілості. Крім того, є ймовірність, що вони принесли мову, яка з часом стала тією, якою нині говорять ірландці.