За словами Данилюка, в новій програмі першим питанням буде те, що не виконано в поточній програмі співпраці

У Міністерстві фінансів України не виключають укладання ще однієї програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив очільник відомства Олександр Дагилюк, передають Українські Новини.

«Думаю, буде ще одна програма. І вже хтось говорить, що зараз нам уже потрібно починати її структурувати. Але зараз ми ще не будемо над цим працювати, потрібно виконати діючу програму, а потім думати про умови наступної», – сказав він.

Міністр уточнив, що в новій програмі першим питанням буде те, що не виконано в поточній програмі співпраці.

При цьому Данилюк додав, що в рамках візиту до Вашинґтона було обговорено широкий спектр питань.

«Що стосується програми МВФ, то ще рано говорити про результати, тому що всі питання непрості, ми не перший раз зараз їх обговорюємо», – додав міністр.

Нагадаємо, наприкінці квітня перший заступник голови МВФ Девід Ліптон озвучив головні умови для перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Зокрема, йдеться пр створення Антикорупційного суду, покращення фінансового стану НАК «Нафтогаз України» та нормалізація бюджетної політики.

Водночас експерти міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings наголошують: п’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Як відомо, наприкінці квітня 2014 року МВФ затвердив кредитну програму для України на 17,01 млрд доларів, а на початку травня надав перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд доларів.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 березня 2015 року схвалила виділення Україні 17,5 млрд доларів за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

МВФ вирішив змінити попередню програму «стенд-бай» на «механізм розширеного фінансування» у зв’язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України.