Нищук спростував чутки навколо трирічної дискваліфікації України на Євробаченні

Міністр культури України Євген Нищук заявив, що інформація про можливу дискваліфікацію України на 3 роки від участі в «Євробаченні» через скандал щодо учасниці від РФ – «лише чутки». Про це він розповів в інтерв’ю Eurovision.ua.

«Поки не готовий коментувати цю ситуацію, тому що інформація щодо дискваліфікації України на три роки – лише чутки. Ми не маємо ніяких офіційних листів, щоб про це говорити», – заявив Нищук.

«Україна – відкрита мультикультурна країна, проте ситуація із представницею РФ на «Євробаченні» – це очевидна провокація. І тут всі наперед розуміли, що є конкретні закони України. Ми перебуваємо фактично у стані війни. У кожній країні є закон, і питання закону не обговорюється. Тому ми зробили все так, як того вимагав закон», – пояснив очільник Мінкульту.

Нагадаємо, у березні Служба безпеки України заборонила в’їзд на три роки в Україну Юлії Самойловій, оскільки вона відвідувала анексувати Крим. У зв’язку з цим російський медіахолдинг ВГТРК (канали «Росія-1», «Росія-24», «РТР-Планета» тощо) і «Перший канал» офіційно відмовилися від трансляції конкурсу.

Європейський мовний союз, що організовує «Євробачення», на наступному тижні розгляне питання про застосування санкцій до України і Росії за ситуацію, яка склалася в цьому році в зв’язку з учасницею конкурсу від РФ.

Глава оргкомітету конкурсу Франк-Дітер Фрайлін заявив, що своє рішення союз оголосить вже після конкурсу, ймовірно, в рамках засідання 12 червня.

У свою чергу креативний супервайзер «Євробачення-2017» Сергій Проскурня заявив, що нічого не чув від організаторів пісенного конкурсу про можливі санкції Європейського мовного союзу для України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ