«Ввічливими людьми» називають російських військових, які захопили український Крим у 2014 році

У столиці Білорусі в магазинах торговельної мережі «ГІППО» у продажу з’явились вафельні рушники з принтом «ввічливі люди». Фото у Facebook виклав один із покупців із ніком Pavel Kurza.

На рушнику зображені прапори Росії, ордени, приціли, літаки та шеврони «ввічливі люди». У продажу вони з’явилися напередодні російського Дня захисника Вітчизни, який відзначали у РФ 23 лютого. Ціна одного рушника – трошки менше одного долара – 1 білоруський рубль 99 копійок.

Як повідомляє Єврорадіо, на підприємстві нібито не знали, що означає термін «ввічливі люди».

«Купували російську тканину для цих рушників. Відшили. Ні в кого не виникало питань до принту. Ніхто не телефонував, не уточнював… Чому з’явилися ці рушники, мені складно пояснити. Звісно, тепер відреагуємо. Рушники в магазини більше поставляти не будуть, а ті, що є, будуть повертати. Ми про це подбаємо», – сказала фахівець зі збуту Тетяна.

Фахівець підрозділу невиробничих товарів «ГІППО» спершу заявила, що під «ввічливими людьми» працівники мережі мають на увазі «те ж, що і всі інші люди», а коли їй пояснили колізію, змінила тон: «Це, радше, питання не до нас, а до постачальника. У нас найширший асортимент. Перевірити кожну номенклатуру неможливо. Якщо у покупців є питання, нехай звертаються офіційно. Ми розглянемо».

Пізніше в «Єврорадіо» перетелефонував директор компанії «БелВіллесден» («ГІППО» – її торговельна марка) і поцікавився, що редакція має проти Росії, Білорусі, Владіміра Путіна, Алєксандра Лукашенка та словосполучення «ввічливі люди» на рушниках.

За його словами, тканину для рушників закуповували в російському Івановому – і якщо «ввічливими людьми» називаються підрозділи російських збройних сил і в Росії такі рушники вільно продають, то і в Білорусі ними торгувати прийнятно.

Почувши, що Росія і Білорусь – різні держави, а Білорусь досі офіційно не визнала Крим російським, чоловік здивувався і заявив, що «просто хотів мужиків привітати з 23 лютого».

Як відомо, «ввічливі люди» – це парафраз про російських військових, котрі захопили український півострів Крим 2014 року. Вони ж – «зелені чоловічки» Путіна.