У Молдові колишнього депутата підозрюють у шпигунстві на користь Росії

Колишній депутат парламенту Молдови Юрій Болбочану затриманий правоохоронними органами Молдови в рамках розслідування справи про шпигунство. Про це з посиланням на власні джерела у правоохоронних органах Молдови повідомив News Maker.

«Із постанови прокуратури, який опинився в розпорядженні видання, випливає, що колишній член Демпартії, який раніше проходив у гучній справі про підкуп депутатів, тепер фігурує у кримінальній справі про шпигунство і зраду батьківщині», – ідеться у матеріалі.

За словами джерела видання, депутата затримали після обшуків 17 березня, і який в нього статус, чи то підозрюваний, чи обвинувачений, точно невідомо.

«У постанові прокуратури про проведення обшуку (датована 25 лютого) зазначено, що кримінальне переслідування розпочато влітку минулого року у відповідності зі ст. 337 «Зрада Батьківщині» та ст. 338 «Шпигунство» КК Молдови. Справу веде прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю і особливих справ. З постанови ясно, що мова йде про зв’язок Болбочану з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові Олександром Грудіним», – підкреслило видання.

У прокуратурі Молдови також зазначили, що під час своїх зустрічей Грудін і Болбочану вживали «суворих заходів конспірації».

«Беручи до уваги події на Україні, не виключається можливу участь офіцерів російських спецслужб в організації або підтримки подій, спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні», – розповіли у прокуратурі.

Крім того, правоохоронці повідомили, що, згідно з інформацією слідства, Болбочану підтримує зв’язки з людьми, зацікавленими в отриманні інформації державної важливості, у тому числі з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації в країні.

News Maker також нагадав, що ім’я екс-депутата парламенту Юрія Болбочану фігурувало у справі про підкуп молдовських парламентаріїв від партій владної коаліції 2014 року. Національний центр по боротьбі з корупцією (НЦБК) і Антикорупційна прокуратура тоді повідомили про затримання на гарячому двох осіб, підозрюваних у спробі підкупу депутатів Коаліції проєвропейського правління.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ