Андріан Канду заявив, що своїми діями президент Ігор Додон дискредитує інститут президента

Наступний склад парламенту Молдови ініціюватиме подальше спрощення інституту президента країни аж до повної відмови від нього. Про це пише Интерфакс з посиланням на слова чинного голови законодавчого органу Андріана Канду.

«Я думаю, що наступний парламент перейде до подальшого обмеження повноважень президента. Нам слід повернутися до питання про конституційну реформу, щоб остаточно перейти до парламентської форми правління», – заявив Канду.

За його словами, «своїми діями президент Ігор Додон дискредитує інститут президента і ставить в незручне становище інші органи державної влади, в тому числі парламент і уряд».

Спікер навів у приклад призначення цього тижня двох нових міністрів до складу уряду. Для цього Конституційний суд країин вчетверте ухвалив рішення про тимчасове відсторонення президента від посади.

«Я підозрюю, що у нас ще будуть підстави (для відсторонення. – ред.). Якщо ми зможемо знайти компроміс в парламенті й затвердимо зміни в Конституції в тому, що стосується європейської інтеграції, думаєте, що президент Додон затвердить їх? Потрібно буде направити на промульгацію і новий Кодекс телебачення і радіо, який містить і антипропагандистські елементи… ви думаєте, що президент Додоном затвердить його?», – поставив риторичні запитання Канду. 

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Ігоря Додона вже чотири рази тимчасово відстороняли від виконання обов’язків. Двічі це було пов’язано з відмовою затвердити кандидатури міністрів – в жовтні 2017-го і січні 2018-го. Тоді укази про призначення нових міністрів підписав спікер парламенту Андріан Канду.