За порушення нових правил штрафуватимуть як економічних агентів, так і громадян

З 1 січня 2019 року в Молдові набув чинності закон про заборону на використання й реалізацію переносних поліетиленових (пластикових) пакетів з ручками або без ручок, що надаються споживачам у пунктах продажу товарів. Про це повідомляє РБК-Україна.

За порушення нових правил штрафуватимуть як економічних агентів, так і громадян.

Уточнюється, що документ набиратиме чинності поступово. Зокрема, через рік, з 1 січня 2020 року, буде заборонено використання та реалізація тонких пластикових пакетів товщиною менше 50 мікрон за винятком тих, що використовуються як упаковка. З 2021 року набуде чинності заборона на використання та реалізацію дуже тонких пластикових пакетів товщиною менше 15 мікрон за винятком тих, що використовуються як упаковка.

На думку авторів закону, поліетиленові пакети, що не підлягають вторинній переробці, є джерелом сміття, під час їхнього спалювання виділяються отруйні гази, а розпад пластику займає від 100 і 400 років.

Як альтернативу одноразового посуду або пластикових пакетів пропонується використовувати продукцію з паперу, кукурудзяного борошна, органічних конопель, цукру, пшениці, цукрових буряків, цукрової тростини, крохмалю, яблучних відходів.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Грузії набула чинності заборона на виробництво, імпорт і реалізацію тонких поліетиленових пакетів.