За словами хлопця, його акція не мала політичного характеру

У Москві співробітники ФСБ допитали і побили аспіранта історичного факультету, який 18 березня під час фестивалю на честь анексії Криму розмахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку прапором України. Про це пише Медіазона.

Минулої суботи аспірант історичного факультету зробив прапор України з двох шматків тканини і почав розмахувати ним з вікна своєї кімнати. Акцію він проводив на знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль в той час, як у МДУ немає грошей на ремонт гуртожитків. За словами самого аспіранта, його акція не мала політичного характеру – він хотів привернути увагу до проблем гуртожитку МДУ на кшталт щурів, тарганів і клопів.

Через деякий його затримали співробітники ФСБ. Із застосуванням сили аспіранта довели до кімнати, де почали оглядати речі. Вилучили фотоапарат, телефон і ноутбук. Потім привели хлопця до ВВС МДУ.

«Поліцейський пішов, а ФСБшники почали прискіпливий допит: хто такий, на кого працюєш, хто тобі заплатив. Змусили включити ноутбук, рилися в телефоні та фотоапараті. Особливо його не били, в голову тільки розкритою долонею, в корпус кілька разів тикали загостреною шваброю, від якої залишилися порізи і синці», – розповів друг аспіранта.

У ноутбуку та фотоапараті нічого не знайшли. Після двох годин допиту аспіранта змусили під диктовку написати розписку про те, що він «згоден працювати інформатором під егідою ФСБ і Центру «Е» під псевдонімом «аспірант».

У свою чергу, троє поліцейських змусили хлопця написати в протоколі, що він розмахував прапором і нецензурно висловлювався.

20 березня потерпілий зафіксував побої в травмпункті, 21 березня він звернувся за допомогою до правозахисної організації «Комітет із запобігання тортурам».

За словами аспіранта, люди, які його побили, були схожі на співробітника ФСБ Андрєя Федорова і співробітника Центру «Е» Алєксія Окопного.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ