Експерти радять вакцинуватися, аби не хворіти цього сезону

В Україні початок сезону грипу очікується наприкінці грудня 2017 року. Як уберегтися від уже знайомих та нових штамів вірусу – розповіла завідувачка «Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій» МОЗ Тетяна Дихановська в інтерв’ю ТСН.

Згідно з прогнозами, в Україні будуть поширені штами A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. «Брісбен» і «Гонконґ» у нас вже були, тож залишається нам невідомий штам «Мічіґан». Щоправда, він має майже ті ж самі характеристики, що і каліфорнійський штам.

«Зараз нам до грипу ще дуже далеко. Ще три місяці ми не побачимо в аналізах грипу типу А. І той підйом захворюваності, який ми зараз спостерігаємо, відбувається за рахунок групи респіраторних інфекцій. Діти пішли до школи, почали обмінюватися вірусами, які накопичили протягом літа (вони десь побували, у бабусі, за кордоном), і ми побачили зростання захворюваності у 2-3 рази за перший тиждень початку навчального року», – розповіла Дихановська.

Щодо профілактики, то, за її словами, залишається один метод – вакцинація. Потім, коли починається епідемічний період, це стає захистом людини.

«Якщо людина не вакцинувалася, то на перший план виходить індивідуальний захист. Це миття рук, уникання тісних колективів. Тому ми просимо місцеві органи влади під час зростання рівня захворюваності своєчасно оголошувати карантини. Хворому треба одягати маску», – пояснила експерт.

Читайте: Українців попереджають про новий штам грипу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ