Уляна Супрун наголосила: щоби вберегтися від хвороби, необхідно мати щеплення

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала ситуацію із захворюванням на кір в Україні. За її словами, про епідемію наразі не йдеться. Про це вона сказала перед початком засідання Кабміну 11 січня, повідомляє Укрінформ.

Уляна Супрун наголосила: щоби вберегтися від хвороби, необхідно мати щеплення.

«Є спалахи у Києві, був у таборі ромів та в цирку, але ви ніколи не знаєте, коли будуть люди довкола вас хворі, тому треба мати щеплення, щоб захистити себе та своїх дітей. Але про епідемію не йдеться», – сказала в.о. міністра.

За її словами, ще з вересня працює штаб, який контролює ситуацію із цим захворюванням, бо був спалах кору в трьох областях, а тепер ще й у столиці.

Супрун запевнила, що у тих областях, де були спалахи хвороби, вже вакциновано майже 80% дітей, а також заборонили відвідувати дитсадки та школи без щеплення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у столичній дитячій інфекційній лікарні від кору лікуються діти, які відвідали перед Новим роком цирк «Кобзов» на Контрактовій площі в Києві. Мати одного з хворих впевнена, що зараження дітей сталося саме в цирку.

Згодом стало відомо, що один із співробітників цирку «Кобзов» був госпіталізований з кором ще 24 грудня 2017 року.

Київська міська державна адміністрація на один місяць заборонила роботу цирку через спалах захворювання.

Заступник голови КМДА Микола Поворозник, повідомив, що діти, у яких відсутні щеплення або відповідна довідка від лікаря, будуть недопущені до занять у шкільних та дошкільних навчальних закладах усіх форм власності.

Також Поворозник окремо зауважив, що в столиці не оголошено карантин, а запроваджено запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи з метою недопущення епідемії кору попередньо терміном на 21 день.

Станом на 10 січня 2018 року в столиці зареєстрований 61 випадок захворювання на кір, 49 випадків – серед дітей. За попередніми даними, майже всі хворі не мали щеплення проти кору через відмову.

Крім того, 10 січня стало відомо, що на Херсонщині на кір захворіли двоє дорослих,  у шести – підозра на захворювання.