Перший заступник голови МВФ Девід Ліптон заявив, що немає причин, через які Україна може не проводити реформи

Створення Антикорупційного суду, покращення фінансового стану НАК «Нафтогаз України» та нормалізація бюджетної політики – такими є умови для перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, передає РБК-Україна.

«Україні необхідно реалізувати всі три ключові положення меморандуму. Країні потрібен Антикорупційний суд. Корупція і те, як вона впливає на залучення інвестицій і розвиток бізнесу, є для України серйозною проблемою», – зауважив він.

Ліптон назвав другою умовою поліпшення фінансового стану «Нафтогазу» і державних фінансів в цілому для підтримки стабільної ситуації в країні.

«Все, що руйнує її, вельми небезпечно. Не кажучи вже про те, що з лібералізацією цін на газ Україні вдалося знизити рівень суттєвої залежності від російського газу, і останнє, що потрібно країні, – це відновлення цього залежного становища», – наголосив чиновник.

Заступник очільника МВФ також додав, що ще однією умовою є нормалізація бюджетної політики.

«І я просто не бачу причин, через які Україна може не виконувати всі ці три реформи»,
– підсумував Ліптон.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує, що п’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Читайте: «Нафтогаз України» майже наздогнав за рівнем прибутку російський «Газпром»