Водночас миколаївці попри заборону все одно купаються

Міська влада Миколаєва заборонила купатися на пляжах міста через забруднення води – подекуди воно в 14 разів перевищує норму. Про це повідомила пресслужба місцевої міської ради.

Зазначається, що з 11 червня і досі результати лабораторних досліджень не відповідають вимогам до річкової води. Тому на пляжах Миколаєва купатися заборонено через високий рівень бактеріального і хімічного забруднення. У районі пляжів Стрілка, Чайка, Прибій бактеріальне забруднення води в 14 разів перевищує показники, у мікрорайоні Намив – майже в п’ять разів. Водночас миколаївці попри заборону все одно купаються.

Заступник директора Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Ігнатенков пояснює: Миколаїв – нижче за течією, а отже, бруд, який йде з усієї України, спускається в місто.

«Однак це більше стосується хімічного забруднення. Але лактозопозитивна кишкова паличка і взагалі бактеріальні забруднення – це вже місцева проблема, наслідок несанкціонованих скидів. Були випадки, коли показники забруднення перевищували норму у 250 разів», – зазначив він.

Перший заступник міського голови Володимир Криленко доручив створити робочу групу з метою обстеження інженерних мереж на предмет несанкціонованих врізок господарсько-побутової каналізації.

Крім того, департаменту ЖКГ доручено до наступного сезону розробити і внести в правила благоустрою зон відпочинку миколаївців обов’язкові вимоги з лабораторного контролю річкової води, забезпечення урнами для збирання сміття, своєчасного прибирання території, встановлення фонтанчиків з питною водою, громадських туалетів та щодо іншого.