Українці, які мають закордонні паспорти та чинну Шенгенську візу, зможуть виїжджати за кордон

В МЗС пояснили, як діятиме безвізовий режим з Європейським Союзом в разі його запровадження і які документи необхідні для того, щоби перетнути кордон з країнами ЄС, передає Українська правда.

Зокрема, перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко повідомив, що українцям не потрібно буде показувати жодних додаткових документів на кордоні крім біометричного паспорта.

За його словами, впродовж півроку кожен українець зможе перебувати 90 днів у 30 країнах, з якими запроваджений «безвіз».

При цьому, варто враховувати, що безвізовий режим дозволятиме здійснювати лише туристичні та бізнес-поїздки, але не даватиме права на роботу або навчання за кордоном.

Українці, які мають закордонні паспорти та мають діючу шенгенську візу, зможуть виїжджати за кордон, поки вона є чинною. Закордонні паспорти діятимуть до завершення їхнього терміну.

Вартість оформлення біометричних паспортів в Україні складає 557 гривень (за 20 робочих днів) та 810 гривень (за 7 робочих днів). Для оформлення документу потрібно мати із собою паспорт громадянина України та податковий код, а для дітей – свідоцтво про народження, також необхідна присутність одного з батьків із відповідними документами.  Фотографування відбувається на місці. Діти до 12 років отримують біометричний документ без відбитків пальців.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, державне підприємство «Документ» знову видає закордонні паспорти та ID-картки через три свої сервісні центри в столиці. Відтепер центри працюють за адресами: бульвар Т. Шевченка, 27, проспект М. Бажана, 1-Е та площа Л. Українки, 1. Тут можна оформити як закордонні паспорти, так і ID-картки.

Станом на 19 квітня було оформлено понад 3,2 млн біометричних закордонних паспортів, а до кінця 2017 року очікується оформлення ще 2 млн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ