Ситник обіцяє встановити, чи виконали власники і топ-менеджери установи умови реструктуризації кредитів

Національне антикорупційне бюро України проводить розслідування щодо «ПриватБанку», яке встановить, чи виконали власники і топ-менеджери установи умови реструктуризації кредитних договорів. Про це заявив глава НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

«Довгий час у «ПриватБанку» відбувалася низка процесів, які зараз розслідує ГПУ. Принаймні, вони декларують, що порушили кримінальну справу за фактом доведення до неплатоспроможності цього банку», – підкреслив Ситник.

За його словами, перед націоналізацією «ПриватБанку» було ухвалено рішення (яке є зобов’язанням акціонерів установи), згідно з яким акціонери беруть на себе зобов’язання до 1 липня провести реструктуризацію кредитного портфеля, який не обслуговувався. Це було необхідно для того, щоб «кредиторами стали живі підприємства, які володіють майном, яке може бути заставним і оціненим незалежним оцінювачем, а також обороти, що дозволяють належним чином обслуговувати кредити».

«Це було зроблено, однак у дещо іншій формі. Від позичальників, які не платили цієї заборгованості, зробили перекидання на нових позичальників шляхом укладення нових кредитних договорів. Однак нові позичальники фактично не платять ці кредити. І ми бачимо тенденцію до зменшення сплати відсотків», – зауважив очільник НАБУ.

На цьому тлі він наголосив, що таким чином було порушено умови реструктуризації, з якими раніше погодилися власники і топ-менеджмент установи.

«Головне питання нашого розслідування – встановити, чи були виконані ці умови. Якщо ні, це і буде причиною того, що велика діра, яка виникла в банку, буде перекрита державними коштами. На сьогоднішній день є облігації державної позики на суму 116,8 млрд грн, внесені в статутний фонд банку, із тим, щоб цю ситуацію виправити і гарантувати закриття цієї діри», – зазначив Ситник, додавши, що станом на сьогодні монетизовано облігацій на 25 млрд грн, при цьому основна маса поки є цінними паперами.

«Другий момент розслідування – договори, підписані в результаті реструктуризації: термін сплати за ними ще не пройшов. Частково термін настає в жовтні, частково – у грудні. НАБУ проводить розслідування, чи була реструктуризація проведена на фіктивні фірми, або ж фірми ці відповідають умовам Національного банку України», – розповів глава бюро.

Читайте: Британія рятує репутацію глави НАБУ: Ситник сам оплатив поїзду дружини до Лондона

БЕЗ КОМЕНТАРІВ