7 січня триває пошук ще двох туристів

Ввечері 6 січня в горах Закарпатської області загубилися п’ятеро туристів, пошуки трьох з них досі тривають. Одного знайшли мертивм, ще двох – шукають. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Перший виклик надійшов до Служби порятунку в неділю о 17:00 від туристів, які займались фрірайдом на вершині гори Гимба Міжгірського району та в умовах поганої видимості втратили орієнтири та заблукали. На їхні пошуки одразу було направлено відділення гірських пошуковців с. Нижні Ворота Воловецького району. Підтримуючи із заблукалими телефонний зв’язок, рятувальники порадили чоловікам рухатися у напрямку с. Березники Свалявського району, однак ті, знехтували рекомендаціями рятувальників та вирішили підійматись крутими схилами у бік вершини гори.

«О 00:15 рятувальники знайшли двох туристів і ті повідомили, що їхній товариш не зміг продовжити з ними маршрут та залишився чекати на допомогу у горах. Залишивши рятувальникам GPS-координати третього, туристи були доправлені до місця їхнього тимчасового проживання у с. Пилипець Міжгірського району», – йдеться у повідомленні.

Рятувальники продовжили шукати третього, долучивши до пошукових робіт ще два гірські пошукові-рятувальні відділення з Мукачевого та смт Міжгір’я. Близько третьої години ранку рятувальники знайшли лижну маску та палиці заблукалого, однак його поруч не виявлено. Пошукові роботи тривають.

Того ж вечора 6 січня до Служби порятунку надійшло ще одне повідомлення про те, що в районі гори Гимба заблукали двоє лижників. Сповістила про це рятувальників о 20:20 дружина одного з туристів. Мобільний зв’язок із заблукалими відсутній.

Загалом до пошуків залучено 16 рятувальників та 3 одиниці техніки від гірських пошуково-рятувальних с. Нижні Ворота Воловецького району, смт Міжігр’я Міжгірського району та м. Мукачево.

Об 11:50 однією з пошуково-рятувальних груп було знайдено тіло одного з  туристів. Наразі рятувальники транспортують загиблого до найближчого населеного пункту. Станом на 12 год. 7 січня триває пошук ще двох туристів.