Король Нідерландів Віллем-Александр і королева Максима взяли участь у церемонії

У третю річницю катастрофи малайзійського «Боїнґа» рейсу MH17 у небі над Донбасом у Нідерландах відкрили меморіал пам’яті жертв. Церемонію відкриття відвідали король Нідерландів Віллем-Александр із королевою Максимою, прем’єр Нідерландів Марк Рютте та іноземні політики. Про це пише Європейська правда.

Меморіальний парк розташований біля амстердамського аеропорту «Схіпхол». Саме з цього летовища вилетів 17 липня 2014 року літак «Боїнґ-777» «Малайзійських авіаліній», який так і не долетів до точки призначення – Куала-Лумпура.

У березні в парку висадили 298 дерев, число яких дорівнює кількості жертв катастрофи. Дерева формують зелену стрічку.

Сам пам’ятний меморіал являє собою металеву стіну заввишки 4 метри і 16 метрів завширшки.

«Сталь символізує горе. Коли йде дощ, ви можете побачити на стіні сліди води», – зазначив автор проекту.

Біля сталевої стіни розміщене велике око, в якому викарбувані імена загиблих.

Як відомо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії три роки тому – 17 липня 2014-го. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб. Всі вони загинули. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

Згідно з даними дослідницької групи Bellingcat, літак рейсу МН17 збили пострілом з ракетної установки «Бук 332» збройних сил Російської Федерації. 17 липня 2014 року в день падіння малайзійського «Боїнґа» свідки бачили, як цю ракетну установку перевозили окупованою проросійськими бойовиками частиною України на схід від Донецька.

Як свідчить звіт Ради з безпеки Нідерландів, у ніч проти 17 липня 2014 року, якраз напередодні трагедії з МН17, Росія заборонила польоти у повітряному просторі, суміжному з Донбасом, хоча до цього моменту РФ ніяк не турбували українські «Буки», а на території Донбасу вже кілька місяців тривали запеклі бої. Контроль за дотриманням обмежень здійснював Ростовський зональний центр єдиної системи організації повітряного руху.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ