Тимонькіну інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах

Німеччина відмовила в екстрадиції в Україну колишнього голови правління «Укрсоцбанку» Бориса Тимонькіна, якого відносять до злочинного угруповання олігарха-втікача Сергія Курченка. Про це повідомив заступник генерального прокурора Євген Єнін, передають Українські новини.

За його словами, Німеччина аргументувала відмову  нібито тиском з боку представників Генеральної прокуратури, які відвідували країну для проведення допиту Тимонькіна.

«Також була акцентована увага на нібито відсутності умов утримання в місці позбавлення волі або місці несвободи, де б Тимонькін перебував до суду. Третій аспект – загроза його здоров’ю у зв’язку з хворобою», – сказав Єнін.

За його словами, попри негативне рішення Німеччини в слідстві Генпрокуратури залишаються питання до банкіра.

Заступник генпрокурора уточнив, що практики повторного звернення із запитом про екстрадицію в рамках одного кримінального провадження не існує.

Борису Тимонькіну інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Насамперед, йдеться про нелегальну торгівлю зрідженим газом.

У червні 2014 Тимонькіна оголосили в розшук. Крім цього, у Німеччині з осені 2013 року ведеться слідство за підозрою у відмиванні грошей через фірму Sparschwein Gas GmbH, яка управляє мережею газових автозаправок, які в 2012 році придбала група компаній СЕПЕК Сергія Курченка.

У червні 2015 Тимонькіна затримали в Німеччині. Тоді німецький суд ухвалив рішення про доекстрадиційний арешт.

13 липня ГПУ попросила Німеччину видати Тимонькіна Україні. Пізніше український банкір звернувся до влади Німеччини з проханням про надання йому статусу біженця.