За останні 10 років у країні порушили 123 справи за підозрою в шпигунстві

Громадяни Росії найчастіше стають фігурантами справ про шпигунство в Німеччині. У цілому, за останні 10 років у країні порушили 123 справи за цією підозрою. 27 – щодо громадян Росії, 22 – Ірану, по 15 – у відношенні турків і китайців, передає DW.

США за показником пійманих у Німеччині шпигунів посідають шосте місце, слідуючи за Сирією. Фігурантами справ за статтями, пов’язаними зі шпигунством, у ФРН ставали 8 сирійців і 7 громадян Сполучених Штатів. Зараз у Німеччині порушені 8 справ стосовно іноземних шпигунів.

З 2007 року у зв’язку зі шпигунством всього чотири агенти із Сирії були оголошені персонами нон ґрата у Німеччині. Розслідування не може бути порушено стосовно людини, у якої є дипломатичний імунітет, зазначають у МВС ФРН. Законодавчі заходи щодо дозволу на перебування в країні визначаються на рівні федеральних земель. Людину можуть вислати з країни в тому випадку, якщо вона засуджена до позбавлення волі щонайменше на один рік. Крім того, закон дозволяє не продовжувати порушнику тимчасовий вид на проживання, пояснили у МВС Німеччини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ