У серпні 2014 року Сєрґєй Кисельов проходив бойову підготовку в таборі у Санкт-Петербурзі, щоби воювати на боці так званої «ДНР»

У Німеччині почався судовий процес над племінником російського пропагандиста Дмітрія Кисельова Сєрґєєм за підготовку до війни на Донбасі. При цьому сама участь у бойових діях на Донбасі не є предметом розгляду.

Німецьке видання Die Welt називає підсудного 48-річним проросійським бойовиком, не називаючи ім’я. За інформацією російського RTVI, мова йде саме про Сєрґєя Кисельова.

За версією слідства, він планував брати участь у війні, щоби включити до складу Росії частину української території. Баварська прокуратура звинувачує Сєрґєя Кисельова в підготовці злочину, який загрожував державній безпеці, і в порушенні закону про контроль над зброєю.

Німецькі правоохоронці вважають, що в серпні 2014 року племінник пропагандиста проходив бойову підготовку в таборі у Санкт-Петербурзі, щоби воювати на боці так званої «ДНР». За словами сторони обвинувачення, тоді він мав при собі автомат Калашникова і пістолет.

Розслідування щодо Кисельова почали в кінці 2017 року. У травні 2018 року поліція отримала європейський ордер на його арешт. Його затримали в Болгарії та депортували до Німеччини. З того часу перебуває під вартою.

Як писало німецьке видання Die Welt, Кисельов-молодший є німецьким громадянином.  Німецькі журналісти також говорять, що у чоловіка, ймовірно, є або був раніше сан священика Російської православної церкви закордоном.

У соцмережах Кисельов публікував фото з чоловіками у формі, прапорами «ДНР» і Російської імперії та логотипами «православного братства», яке займається військовою підготовкою.

Сам гендиректор російського державного інформагентства «Росія сєгодня» Дмітрій Кисельов розповідав, що його німецький племінник воював на Донбасі, був нагороджений там «якоюсь медаллю», а пізніше – заарештований нібито за участь в бойових діях.