червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму

За п’ять останніх років Україна не запропонувала жодного раціонального плану щодо виходу із ситуації на Донбасі та в Криму. Тому рішення ПАРЄ повернути російську делегацію до роботи в Асамблеї – закономірний і справедливий результат української політики. Таку думку висловив на своїй сторінці у Facebook політолог Юрій Романенко.

Експерт вважає, що українські дипломати зробили все можливе. На його думку, проблема саме в політиці на вищому рівні.

«Україна не зробила стрибок в державному розвитку. Наша економіка, як і раніше, перебуває у стагнації та в 10 разів менша за російську. Тому Україна не може викупити частку фінансування Росії в ПАРЄ, а це основний мотив, чому Європа хоче повернути РФ туди», – вважає Романенко.

«Гроші, в кінцевому підсумку, перемагають (…) Якщо країна не генерує свої гроші, то зрештою її долю вирішать чужі гроші», – додав політолог.

Щоби змінити ситуацію, Україна повинна робити ставку на свою економіку, армію, флот, науку і діяти, виходячи зі своїх інтересів.

«Цей холодний душ мав би навчити нас, що найкраща форма політики захисту національних інтересів – це ставка на самого себе. На свою економіку, армію, флот, науку. Ніхто і ніколи не буде захищати Україну сильніше, ніж власні громадяни, які розуміють свій мотив у цій державі (…) Німець, француз, італієць ніколи не буде гризти землю за Україну. Тому що у них своя земля, за яку вони пролили мільярди тонн крові. І ми пролллємо ще свої мільярди тонн, якщо не зрозуміємо ці прості, але вічні істини», – резюмував Юрій Романенко.

Ситуация вокруг ПАСЕ закономерный и справедливый результат украинской политики. Не нашей делегации, которая сделала все…

Gepostet von Yuriy Romanenko am Montag, 24. Juni 2019