Остаточне рішення щодо РФ ухвалять під час жовтневої сесії Асамблеї

За підсумками засідання у Страсбурзі Бюро (керівний оган) Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалило рішення про термінову розробку рішення, яке дозволить повернути російську делегацію до роботи в Асамблеї. Про це пише Європейська правда.

Як свідчить рішення, керівництво Асамблеї «взяло до уваги» всі пропозиції, зібрані впродовж року надзвичайним комітетом ПАРЄ за участі російської та всіх інших національних делегацій.

Із цих пропозицій Бюро виокремило ті, які спрямовані на повернення Росії до роботи в ПАРЄ, і доручило регламентному комітету Асамблеї терміново підготувати проект резолюції про зміну правил та процедур ПАРЄ.

«Звернутися до комітету з питань правил, імунітетів та інституційних питань… підготувати до сесії в жовтні 2018 року доповідь щодо пропозицій відносно доповнень і змін до тих Правил асамблеї, які стосуються підтвердження та оспорювання повноважень і прав національних делегацій», – йдеться у документі.

Зараз ПАРЄ має право накладати санкції на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 та 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 роках Росія не надіслала до Страсбурґа список своєї делегації  й тим самим уникла голосування, на якому мало б вирішитися питання щодо продовження припинення права голосу. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи продовжувалася.

Торік росіяни припинили платити внески у бюджет РЄ, вимагаючи, щоби в регламент ПАРЄ внесли зміни, які не дозволять накладати на них санкції. Ідею зняття санкцій з Росії та відновлення сплати нею внесків до бюджету РЄ відкрито підтримують генсек Ради Європи Турбйорн Яґланд та низка західних депутатів.

Остаточне рішення, як очікується, буде ухвалене на жовтневій сесії Асамблеї.