В акції взяли участь кілька десятків активістів, прийшли також російські опозиціонери та емігранти

«Єдина Європа проти політики Путіна» – під таким гаслом у Парижі на площі Прав людини 28 травня відбулась акція, приурочена до візиту російського президента, повідомляє Укрінформ.

В акції взяли участь кілька десятків активістів, прийшли також російські опозиціонери та емігранти.  Учасники тримали плакати із закликами звільнити українських ув’язнених, що їх незаконно утримують в Росії, зокрема, режисера Олега Сенцова, антифашиста Олександра Кольченка, журналіста Романа Сущенка. Найбільше було прапорів України, але були також стяги Молдови, Румунії, Грузії, Сирії, Франції та Євросоюзу.

Метою мітингу став заклик до нового президента Франції Еммануеля Макрона нагадати російському лідеру Владіміру Путіну про необхідність «припинення порушення прав людини в Росії та порушення РФ міжнародного права щодо інших країн»

У своїй заяві організатори акції наголосили, що обов’язок президента – захищати французькі та європейські цінності.

Як відомо, президент Франції Макрон прийматиме президента Росії Путіна 29 травня з нагоди відкриття у Версалі виставки, присвяченої 300-річчю візиту Петра I у Францію.

За словами помічника президента РФ Юрія Ушакова, пріоритетними темами міжнародної частини переговорів лідерів Росії та Франції будуть перспективи «нормандського формату» і Україна. Також президенти обговорять ядерну проблематику КНДР, ситуацію в Сирії та Лівії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ