Натомість в Асамблеї відбудуться дебати на тему «Демократія зламана – яка відповідь»

Постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відмовився від проведення незапланованих дебатів щодо зняття санкцій з РФ і відновлення їхьої участі у роботі Асамблеї. Про це написав на своїй сторінці у Facebook глава делегації українського парламенту в ПАРЄ.

«Постійний комітет ПАРЄ щойно відмовився проводити дебати щодо повернення РФ в ПАРЄ. Натомість будуть дебати на тему «Демократія зламана – яка відповідь». Я радий що ПАРЄ правильно розставила пріоритети», – написав він.

Постком ПАРЄ щойно відмовився проводити дебати щодо повернення РФ в ПАРЄ. Натомість будуть дебати на тему "Демократія зламана – яка відповідь". Я радий що ПАРЄ правильно розставила пріоритети.

Gepostet von Volodymyr Ariev am Freitag, 24. November 2017

Раніше Володимир Ар’єв повідомив, що більшість в Асамблеї проти безумовного повернення делегації росіян.

Нагадаємо, постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) отримав запит про проведення не запланованих заздалегідь дебатів щодо зняття санкцій з РФ. Обговорення мало відбутися 24 листопада в Копенґаґені.

У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів затвердила рішення, що має на меті зняття політичних санкцій з РФ. Проект резолюції підготував Мікеле Ніколетті, майбутній президент Парламентської Асамблеї Ради Європи, який обійме посаду в січні.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 роках Росія не надіслала до Страсбурґа список своєї делегації  й тим самим уникла голосування, на якому мало б вирішитися питання щодо продовження припинення права голосу.

Як відомо, минулого року президент ПАРЕ Педро Аґрамунт, який 6 жовтня 2017-го подав у відставку, виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. А вже цього року російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи вимагала змінити правила, аби вона могла повернутися до роботи в Асамблеї.