Військові не лише ґвалтують жінок, але й чинять грабежі та вбивства
Військові не лише ґвалтують жінок, але й чинять грабежі та вбивства

У Південному Судані 2015 року почастішали випадки зґвалтування з боку збройних ополченців. Подібні дії стали поширеною практикою через потурання влади країни. Про це йдеться в доповіді Організація Об’єднаних Націй, передає NEWSru.com.

Більш того, в доповіді йдеться, що керівництво регіону не тільки закривало очі на дії своїх бойовиків, а ще й заохочувало їх. Ополченцям дозволяли ґвалтувати жінок замість «заробітної плати», фактично їм платили за службу можливістю чинити злочини, стверджують в ООН.

Поширеність зґвалтувань під час конфлікту «може стати прийнятною практикою з боку проурядових солдатів і афілійованих збройних груп», йдеться в доповіді.

У період з квітня по вересень 2015 року, згідно з розслідуванням ООН, було зареєстровано понад 1300 випадків зґвалтування в Південному Судані. Наприклад, в ході одного інциденту солдати сперечалися з приводу того, чи зґвалтувати чи ні шестирічну дівчинку, і в підсумку застрелили її. Дві жінки піддалися нападу, коли вийшли із захищеного табору ООН, щоби зібрати дрова або їжу.

До порушень належать не лише зґвалтування, а й грабежі та вбивства.

«У доповіді міститься інформація про кількість цивільних осіб, зокрема, дітей та інвалідів, які були вбиті бойовиками», – зазначають представники ООН. Їх палили, розстрілювали, вони вмирали від задухи в камерах, були повішені або розрізані на шматки, йдеться в доповіді.

В одному з численних інцидентів, що наводиться в доповіді, проурядові сили закрили всередині резервуара поруч з католицькою церквою 60 власників великої рогатої худоби, всі, крім одного, задихнулися протягом двох днів.

Нагадаємо, громадянська війна в Південному Судані між народністю нуер, до якої належить колишній віце-президент Мачар, і найбільшою в країні народності дінка, яку представляє президент Салва Кіїр, почалася в грудні 2013 року.

Переговори між протиборчими сторонами йшли дуже важко. Всі попередні терміни перемир’я порушувалися. У збройному конфлікті загинули близько 10 тисяч людей, понад 2,2 мільйона були змушені залишити свої будинки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ