За словами Моравецького, в Польщі перебувають близько 1,5 млн українців, з яких приблизно 5% походять з території Донбасу

Варшава продовжує переконувати Євросоюз, що Польща виконує зобов’язання щодо мігрантів. Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький повідомив, що в його країні перебувають 1,5 млн українців, 5% з яких є вихідцями з територій, де триває війна. Таким чином, йдеться про 75 тисяч біженців. Про це інформує TVN 24

«Ми хочемо переконати наших партнерів в Європейському союзі, що ми виконуємо нашу частку зобов’язань по міграції, але наша ситуація відрізняється від ситуації в Італії чи Греції. Сирія або Лівія не є єдиними чутливими і важкими регіонами, коли мова заходить про походження міграції», – заявив глава польського уряду.

У цьому контексті Моравецький згадав про велику міграцію до Польщі з України, заявивши, що сьогодні  в Польщі перебувають близько 1,5 мільйона українців, з яких приблизно 5% походять з території Донбасу, де триває війна.

За його словами, Польща відстоює позицію, що допомагати біженцям з Близького Сходу та Африки потрібно у місцях їх походження. Серед прикладів допомоги у місцях походження міграції прем’єр-міністр згадав про участь польського уряду, зокрема, в Європейській ініціативі щодо розширення економічних інвестицій.

Ранше Матеуш Моравецький, який неодноразово заявляв про тисячі українських біженців в його країні, визнав, що процедури надання політичного притулку в Польщі є досить жорсткими, тому небагато осіб отримали відповідний статус. Мовляв, на території Польщі перебувають понад мільйон українських трудових мігрантів, з яких кількадесят тисяч – це утікачі з територій, охоплених війною.