У Польщі побільшало злочинів щодо українців

Українці в Польщі все частіше стають жертвами злочинів на національному ґрунті. Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на звіт «Об’єднання українців у Польщі».

Експерти дослідили явища, що зачіпають українську національну меншість, і а також спроби формування постійного негативного іміджу мігрантів з України.

«У країні з’явилися такі люди і середовища, що намагаються формувати свій політичний капітал на основі ворожості до мігрантів з України», – заявив очільник «Об’єднання українців у Польщі» Петро Тима.

Речник громадянських прав Адам Боднар підкреслює, що тривожним сигналом у цьому звіті є зростання повних ненависті інтернет-коментарів, що стосуються українців. Також він звертає увагу на використання історичної політики для створення напруги в цьому питанні: «На жаль, реакція з боку поліції та прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо йдеться про злочини, вчинені в Інтернеті, тобто про мову ненависті. Однак, на щастя, я би сказав, що ця реакція є в міру порядною, якщо йдеться про реакцію поліції і прокуратури у випадках побиття на національному ґрунті».

Читайте: У Варшаві польські націоналісти спалили портрет Бандери