Ставлення поляків до українців є найменш сприятливим за останні десять років

Кожний четвертий поляк має позитивне ставлення до українців (24%), водночас антипатію до наших співвітчизників відчувають 40% опитаних. Про це свідчать дані польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), повідомляє Gazeta Prawna.

Соціологи наголошують: у Польщі ставлення до українців, а також до німців погіршилось суттєво і сьогодні є найменш сприятливим за останні десять років.

Автори дослідження стверджують, що у порівнянні з минулим роком ставлення поляків погіршилося практично до всіх націй, які включили в опитування.

Найбільше поляки симпатизують чехам, італійцям, американцям, британцям, словакам та угорцям. Найменше росіянам, ромам та арабам.

Аналіз дослідників показує, що заявлене ставлення до інших народів пов’язане передусім з рівнем освіти і місцем проживання. Респонденти, які були більш освіченими, висловлювали симпатію до інших народів. Випускники університетів також відносно неохоче заявляли про антипатії. Крім того, жителі більших міст частіше із симпатією ставилися до представників інших народів.