Українські та польські пам’ятники на території двох держав є одним з «каменів спотикання» між Києвом та Варшавою

Канцелярія президента Польщі не давала згоди на відновлення пам’яток УПА на території країни. Про це заявив її керівник Кшиштоф Щерський, повідомляє польське видання Wpolityce.pl.

«Немає жодних домовленостей, ніж ті, що містяться в комюніке, опублікованому після спільної зустрічі у Кракові. Там немає нічого про відбудову пам’ятників. Нічого іншого, крім цього документу, не було домовлено. Всі домовленості містяться в цьому документі», – сказав він.

Щерський додав, що зараз українська сторона забезпечує гарну атмосферу перед планованим візитом президента Польщі Анджея Дуди в Україну.

Раніше на сайті президента Польщі були опубліковані домовленості між Україною та Польщею за підсумками зустрічі у Кракові, а посол України в Польщі казав, що країна погодилася на відновлення українських місць пам’яті на своїй території, які стали об’єктами актів вандалізму ще з 2014 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 квітня представники польських націоналістичних організацій демонтували на цвинтарі в селі Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воякам УПА.  А нещодавно стало відомо, що камені зі зруйнованого монумента використали для будівництва доріг. Мер ґміни Стубно пояснив: «Не хотів, щоби бандерівці зробили із залишків монумента реліквії та національні святині»