Українці мали при собі дійсні документи, що легалізують їхнє перебування у Польщі

Правоохоронці викрили у Сілезькому воєводстві Польщі підпільний цех з виробництва тютюнових виборів. Затримано 14 осіб, зокрема 12 українців. Про це повідомялє Польське радіо.

Операцію із затримання та ліквідації незаконного цеху в місті Пєкари Шльонскє провели на початку тижня. Заходи були здійснені на підставі інформації нідерландської податкової служби, а всю операцію координував Європол.

«В одному із приватних об’єктів виявлено повну лінію з виробництва та пакування цигарок, зокрема спеціалізовані машини та сировину, необхідну для їх виготовлення. Там виявили також велику кількість готових цигарок і тютюну. Водночас у другому об’єкті виявили склад, де було кількасот кілограмів тютюну», – йдеться у повідомленні

Під час операції правоохоронці затримали загалом 14 осіб у віці від 24 до 43 років, зокрема двох поляків та 12 громадян України. Одного із поляків розшукували на підставі ордеру на арешт за попередні злочини.

Натомість затримані українці мали дійсні документи, що легалізують їхнє перебування у Польщі.

Незаконна діяльність тривала від 2018 року. Цигарки вивозили із Польщі та продавали в інших країнах Європейського Союзу під виглядом однієї з відомих іноземних марок.

Загалом вилучено майже 6 млн штук цигарок та понад 2 тонни тютюну. Збитки для держави оцінили у понад 8 млн злотих (1,9 млн євро).