Невідомі знищили могилу Івана Гнатищака, який до війни був парохом греко-католицької парафії у селі Корманичі

На кладовищі у селі Фредрополь Підкарпатського воєводства Польщі вандали знищили пам’ятники над могилою українського священика та його родини. Про це пише Наше Слово.

Про інцидент стало відомо 1 листопада, коли на кладовище у Фредрополі приїхали українці з Перемишля, щоби запалити лампадки на могилах.

Невідомі знищили могилу Івана Гнатищака, який до ІІ Світової війни був парохом греко-католицької парафії у селі Корманичі (3 км на південний схід від Фредрополя). Зловмисники перевернули елементи пам’ятника з прізвищем священика і членів сім’ї та знищили написи на таблиці з його прізвищем.

Об’єднання українців у Польщі планує подати заяву до прокуратури у цій справі.

Як відомо, з 2014 року на території південно-східної Польщі відбулися акти вандалізму та руйнувань кільканадцяти українських пам’ятників, зокрема у Вербиці, на горі Монастир біля Верхрати, у Верхраті, Радружі, Пикуличах, Молодичі, Грушовичах.

Довідка: Село Фредрополь розташоване у Перемиському повіті. У 1921 р. (тоді було містечком) нараховувало 302 мешканці, з них 269 українців та 23 поляків. 1947 року під час акції «Вісла» на західні землі Польщі виселили 395 мешканців села.

Сьогодні матеріальними слідами, які підтверджують українське минуле села, є могили на цвинтарі з українськими прізвищами та дерев’яна греко-католицька церква, побудована 1860 року (нині – римо-католицька).