Немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці

За останні п’ять років кількість трудових мігрантів з України в Польщі зросла в п’ять разів – з 300 тисяч до приблизно 1,5 мільйона. Такі дані озвучила керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, повідомляє Укрінформ.

«З початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їхня кількість оцінювалася приблизно в 320 тисяч, то зараз, за ​​неофіційними даними, це півтора мільйона осіб», – повідомила Криса.

Вона додала, що, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тисяч дозволів на проживання.

Консул зазначила, що українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві і ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик.

«Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці», – сказала Криса і додала, що в Польщі є також невеликий відсоток українців, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування.