Анджей Дуда звернувся до Конституційного трибуналу Польщі в лютому 2018 року

Конституційний трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща»у скандальному законі про інститут національної пам’яті. Про це повідомив Президент Петро Порошенко на сторінці у Facebook.

Порошенко привітав таке рішення суду та подякував польському Президенту Анджею Дуді за звернення в Конституційний трибунал.

Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща» в Законі…

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 17. Januar 2019

Як уточнює Onet.pl, у лютому минулого року польський президент Анджей Дуда звернувся до суду з проханням перевірити положення закону, в яких згадуються  терміни «українські націоналісти» та «Східна Малопольща».

Наразі зміни дозволяють порушувати кримінальні провадження стосовно осіб, котрі заперечують злочини українських націоналістів у 1930-1950-х роках та українських формувань, які були колабораціонастами III Рейху під час Другої світової війни. За такі злочини загрожує позбавлення волі терміном до трьох років або штраф.