Німби Діви Марії та немовляти Христа на постерах були розфарбовані у кольори веселки, що також є прапором ЛГБТ

У місті Плоцьк у центральній Польщі поліція затримала 51-річну жінку за «профанацію образу Божої Матері», яка полягала у поширенні зображень Діви Марії з німбом, розфарбованим у кольори веселкового прапора ЛГБТ. Про це повідомляє портал Onet.

Зазначається, що поблизу місцевого костьола жінка розміщувала на біотуалетах і смітниках наліпки і постери з зображенням ікони Ченстоховської Божої Матері, яка особливо шанується у Польщі. Німби Діви Марії та немовляти Христа на зображеннях були розфарбовані у кольори веселки, що також є прапором ЛГБТ.

Глава МВС Польщі Йоахім Брудзінський назвав постери культурним варварством.

«Я вдячний польській поліції за ефективну операцію з виявлення і затримання особи, яка підозрюється у профанації святого для поляків образу Божої Матері. Жодні примовляння про свободу і толерантність не дають нікому права ображати почуття вірних» – написав він у Twitter.

Затриманій висунули звинувачення в образі релігійних почуттів і зловживанні об’єктом релігійного культу. За подібний злочин передбачене покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на термін до 2 років.

У прокуратурі Плоцька не виключають, що затриманих у справі може бути більше.

Довідка: «Чорна Мадонна з Ченстохови» є шанованою візантійською іконою, яка знаходиться в монастирі Ясна Гора, об’єкті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є визначною католицькою святинею Польщі.