Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі та надані російському посольству для її дипломатів ще до падіння комунізму

Десяткам мешканців одного з будинків в Празі, які перебувають в розпорядженні посольства Росії, загрожує виселення. Про це повідомляє Європейська правда.

На початку минулого місяця чеські медіа повідомили, що російське посольство в Празі отримує прибуток від здачі в оренду майже двох сотень квартир в чотирьох будинках у районі Прагa 6, призначених для російських дипломатів.

Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі та надані російському посольству для її дипломатів на невизначений період часу ще до падіння комунізму 1989 року.

При цьому орендарі не мають відповідних договорів і вносять плату готівкою, що є порушенням закону. Вони не можуть довести, як довго вони живуть за цією адресою і скільки вони платять за оренду.

МЗС Чехії висловило в зв’язку з цим протест і вимагає від російського посольства якомога швидше відкликати свого співробітника Алєксандра Терентьєва, який брав плату від наймачів житла і звинувачується в застосуванні до них фізичного насильства.

Самі ж мешканці цих будинків, більшість з яких є російськими громадянами і які орендують житло десятки років, отримали повідомлення, що повинні покинути приміщення до 20 травня.

Приводом для виселення стала планована реконструкція будівлі.