Ігор Додон розповів своє бачення реінтеграції придністровського регіону

Прокремлівський президент Молдови Ігор Додон заявив, що спосіб реінтеграції придністровського регіону до складу країни буде вирішений на референдумі, пише Deschide.

«Після парламентських виборів ми будемо обговорювати конкретні сценарії, як може проходити ця реінтеграція, і дуже важливо, що будь-яка форма реінтеграції, взаємоіснування буде обговорюватися з громадянами Республіки Молдова в рамках референдуму», – заявив він.

За його словами, після парламентських виборів необхідно буде зробити кроки щодо вільного пересування на двох берегах Дністра.  Після того, як буде знайдений спільний знаменник в Кишиневі, варіант реінтеграції буде запропонований міжнародній спільноті.

Додон уточнив, що після політичного рішення придністровського конфлікту, війська з території лівого берега Дністра повинні залишити зону разом з озброєнням.

Останніми роками сталися зміни у відносинах між Молдовою та невизнаною республікою: відновлено телефонний зв’язок і залізничне сполучення між Кишиневом і Тирасполем, Кишинів почав визнавати дипломи Придністровського державного університету, молдовські фермери знову працюють на спірних землях під Дубоссарами. Крім того, на Придністров’я поширилася зона вільної торгівлі з ЄС, тому що ПМР стала частиною молдовської угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Євросоюзом.

Відповідно до підписаної в 1992 році в Москві Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту на Дністрі, в Зоні безпеки (понад 200 км уздовж річки) розмістили пости миротворчих сил Росії, Молдови і Придністров’я.

На території придністровського регіону розквартировано понад півтори тисячі військовослужбовців Росії, а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів та авіабомб.

Парламент Молдови схвалив декларацію з вимогою вивести російські війська з території невизнаного Придністров’я.

22 червня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про виведення російських військ з придністровського регіону.

Читайте: Порошенко обіцяє допомогти Молдові повернути Придністров’я