Пєсков каже, що громадський резонанс не може вплинути на рішення російського суду

У Кремлі натякнули, що звільнити незаконно ув’язненого та засудженого за сфальсифікованою справою українського режисера Олега Сенцова можна за процедурою помилування. Однак, цю процедуру може ініціювати сам політв’язень. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, передає Інтерфакс-Україна.

Речник Путіна також уточнив, що громадський резонанс не може вплинути на рішення суду.

«Резонанс громадський жодним чином не може вплинути на рішення суду Російської Федерації, що набрало чинності. Це абсолютно різні виміри», – сказав Пєсков журналістам.

Так він прокоментував інформацію про те, що низка російських режисерів та діячів культури опублікувала звернення до президента РФ Владіміра Путіна з проханням помилувати Сенцова. Пєсков зазначив, що в Кремлі дізналися про це звернення із засобів масової інформації.

Раніше Эхо Москвы опублікувало заяву відомих російських журналістів, режисерів, акторів, які звернулись до президента Путіна з проханням помилувати бранця Кремля Олега Сенцова.

«Необхідно проявити милосердя, щоби врятувати людське життя. Нам треба пом’якшувати політичний клімат в країні, миритися з сусідами. Помилуйте Олега Сенцова, ми просимо Вас», – йдеться в заяві.

Свої підписи під документом поставили журналісти Владімір Познер та Ксенія Собчак, голова Роскіно Єкатєріна Мцітурідзе, режисери Константін Бронзит, Андрєй Звяґінцев, Павєл Лунґін, Юрій Норштейн, Алєксандр Сокуров, Валерій Тодоровський, Алєксєй Учитель, Алєксій Федорченко, актриса Чулпан Хаматова.

«Людина вмирає. Ми не думаємо, що вина його настільки велика, щоб за неї давали 20 років. Він щирий і чесний у своїх переконаннях – його безстрокова голодовка це доводить», – зазначають підписанти.

Нагадаємо, на початку червня американський ПЕН-центр написав листа президенту Росію Владіміру Путіну з вимогою негайно звільнити кримчанина Олега Сенцова. Лист підписали 48 видатних письменників, журналістів і кінематографістів.

14 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до Кремля негайно та беззастережно звільнити українського режисера Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих в Росії та в Криму громадян України.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі в РФ та окупованому Криму за політичними мотивами переслідуються та ув’язнені понад 70 українців.