Меру Львова нагадали, що розв’язання проблеми зі сміттям було однією з його передвиборчих обіцянок

Фракція «Блоку Петра Порошенка» у парламенті закликає мера Львова Андрія Садового або негайно розв’язати проблему зі сміттям у місті, або добровільно залишити посаду міського голови, передає Українська правда.

Нардеп Оксана Юринець з трибуни Верховної Ради нагадала меру Львова, що прибирання відходів було однією з його головних передвиборчих обіцянок, але замість того, щоби побудувати сміттєпереробний завод, місто тепер витрачає величезні кошти на вивезення ТПВ до інших регіонів України.

«За рік від часу трагедії в Грибовичах Львівська міськрада витратила 350 мільйонів на транспортування відходів куди тільки можна по всій Україні, при тому що уряд виділив 14 майданчиків (для будівництва комплексу з переробки твердих відходів, – ред.), проте львівська влада чомусь вибрала ними не скористатися», – зазначила вона.

Також депутатка згадала голову фракції «Самопоміч» Олега Березюка, який оголосив голодування з вимогою до уряду не робити винним у скрутній ситуації Садового, а розв’язати «сміттєву проблему» міста силами центральної влади. Вона закликала його припинити акції у Києві та їхати до Миколаєва –«туди, де його фракція не підтримує вивезення сміття до Миколаєва».

Інший депутат від БПП Ірина Луценко запропонувала Садовому прийти на засідання профільного комітету зі звітом.

Нагадаємо, після того як 14 червня під час засідання Кабміну прем’єр-міністр Володимир Гройсман жорстко розкритикував мера Львова за неспроможність самотужки розв’язати  проблему накопичення сміття в місті, Андрій Садовий через Facebook звернувся до голови уряду з вимогами.

Мер пояснив, що Гройсман не відповідає на офіційні листи щодо екологічної загрози у місті Лева. Тому Садовий написав шість вимог до прем’єр-міністра та інших очільників держави щодо сміттєвої проблеми. Серед іншого йшлося про вимогу «припинити штучні перешкоди для вивезення ТПВ зі Львова на альтернативні полігони», а також пришвидшити процес виділення кредиту Європейського інвестиційного банку для проекту комплексного вирішення проблеми ТПВ у місті Лева.

У свою чергу, Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів України готовий спрямувати 50 мільйонів гривень на облаштування полігону для прийому сміття на одній із запропонованих у Львівській області 14 земельних ділянок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ