Останні декілька тижнів Президент України публічно звертався до депутатів, щоб ті «набралися політичної волі» і проголосували за його законопроект про зняття депутатської недоторканності. Однак дехто вважає, що все це лише політична гра. Серед таких – нардеп Юрій Левченко, який доводить, що президентський законопроект № 1776 є «профнепридатним».

Чергове «загострення» теми зняття з депутатів недоторканності на цей раз показово ініційоване з найвищого кабінету держави. У ході прес-конференції в Українському антикризовому медіа-центрі, що була присвячена саме цій темі, депутат пояснив, чому зразково-показова ініціатива Президента щодо недоторканності є фікцією.

За його словами, президентський законопроект пропонує змінити три статті Конституції, дві з яких уже були змінені законом «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» після отримання висновку Конституційного Суду щодо законопроекту № 1776. А тому Верховна Рада вже не може проголосувати за 1776 у цілому, бо він пропонує змінювати те, чого вже фактично не існує. Тож парламент буде змушений починати всю процедуру спочатку!

«Я ще в березні почав цей процес: взяв слово-в-слово ту частину президентського проекту, яка стосується недоторканності нардепів (хоча особисто вважаю, що кращим було б інше формулювання, але так цікаво побачити, як члени фракції «БПП» будуть відмовлятися підписуватися під проектом Порошенка!), отримав в Апараті Верховної Ради офіційні підписні листи й почав збирати підписи», – розповідає Левченко.

За його словами, назбиравши 54 підписи, він вперся в стіну небажання керівників трьох фракцій – «БПП», «Народного фронту» та «Радикальної партії» – дати відмашку членам своїх фракцій підписуватися.

Нардеп анонсував, що у вівторок, 11 липня, з 9:30 до 10:30 він перебуватиме біля столів реєстрації народних депутатів, де продовжить збирати підписи за відповідний законопроект. Мовляв, зараз багато політиків публічно заявляють про свою готовність проголосувати за зняття недоторканності, але щойно діло доходить до справи – як рішучість учасників процесу щоразу вмить зникає.

Як буде цього разу – невдовзі дізнаємося.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ