Надія Савченко
Савченко через голодування призначили додаткове обстеження

Українській льотчиці, народному депутату України Надії Савченко, яку утримують у російському СІЗО-3 міста Новочеркаськ, призначили додаткове медичне обстеження через її голодування. Про це повідомили у прес-службі уповноваженого з прав людини в Росії.

«У зв’язку з продовженням голодування лікарі здійснюють цілодобове медичне спостереження за обвинуваченою та щодня проводять її огляд, контролюють вагу, а також беруть аналіз крові… Організоване додаткове медичне обстеження Савченко із застосуванням підтримувальної терапії. У разі погіршення її здоров’я лікарі готові надати необхідну допомогу і перевезти Савченко в спеціалізований медичний заклад», – йдеться в повідомленні.

19 січня, адвокат українки Марк Фейгін повідомив, що його підзахисній стало погано у СІЗО, їй зробили ін’єкцію глюкози.

У Росії нашу землячку звинувачують у причетності до вбивства двох журналістів і незаконному перетині російського кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

Нагадаємо, 22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії розпочав розглядати по суті справу Савченко. Справу розглядає колегія з трьох суддів. Надії загрожує до 25 років позбавлення волі.

У середині грудня суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона на знак протесту оголосила голодування. Адвокати повідомляють, що їхня підзахисна втратила вже понад 15 кілограмів ваги.