Олег Куцин – крайній зліва
Олег Куцин – крайній зліва

Бойовий командир підрозділу «Карпатська Січ», який пройшов Піски, донецький аеропорт, Водяне, Опитне, Мар’їнку, Авдіївку, Дебальцеве, Попасну, Кримське, лідер комбатантського об’єднання «Легіон Свободи», до якого входить більше тисячі бійців російсько-української війни, виходець із Закарпаття Олег Куцин у коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив, що в разі реального розгортання сепаратистського руху на Закарпатті його підрозділ разом з українськими силовими структурами й місцевою громадою готовий зупинити будь-яку дестабілізацію.

Куцин розповів, що після повернення з фронту об’їхав Закарпаття та з’ясував, що у найзахіднішому регіоні країни активізувався сепаратистський рух. За його словами, назовні це не надто помітно, бо працюють спецслужби, тож місцеві антиукраїнські активісти ведуть приховану підривну діяльність.

«У розмовах із громадськими активістами в районах області усі в один голос кажуть про активізацію так званого русинського руху: агітація на вулицях, у різних середовищах. Активізуються і священики Московського патріархату, які в церквах під час проповідей забивають людям голови, мовляв, Закарпаття має отримати якийсь свій особливий статус. Також активізувалися мадярські чинники, є інформація про спрямування з Угорщини коштів на формування якихось угорських загонів самооборони. Фактично відбувається підготовка до створення формувань бойовиків із перспективою на майбутнє.

Бачимо також активізацію у питанні Закарпаття й угорських урядових кіл. Зокрема, варто придивитися до Віктора Орбана, який веде свою лінію у фарватері політики Путіна. У багатьох приватних розмовах відчувається, що на Закарпатті триває підготовка до розгортання сценарію, написаного в Москві, ці питання безпосередньо курує кум Путіна Медведчук. На жаль, щоби реалізувати подібний сценарій, не потрібно надвеликих зусиль, адже за 25 років незалежності там для цього створено серйозний ґрунт», – розповів  Куцин.

Він підкреслив, що у зв’язку із такою ситуацією місцеві жителі стривожені, бо навіть більшість регіональних осередків всеукраїнських політичних сил місцеві сепаратисти-русини прибрали до рук, тому людям сподіватися на умовну загальноукраїнську політичну підтримку не доводиться.

«І це навіть попри те, що на загальноукраїнському рівні ці політсили реалізують нібито проукраїнську політику, але на Закарпатті представники цих сил в облраді голосують за всі ініціативи русинів.

З іншого боку, розуміючи цю ситуацію, фронтовики-вихідці із Закарпаття разом із місцевими активістами, активом «Свободи», місцевими громадами за реальної загрози осторонь стояти не будуть. Ми вже маємо гіркий досвід розвитку подібного сценарію на Донбасі. Чекати, поки сепаратистський рух перейде до активних дій, ніхто не буде, ми діятимемо на випередження», – повідомив Куцин.

Як командир «Карпатської Січі» від імені півтисячі своїх бійців, які у різний час пройшли війну, Куцин запевнив громаду Закарпаття, що дестабілізувати край нікому не вдасться, бо при перших активних діях сепаратистів ті дістануть гідну відсіч.

«Ми знаємо, як зупинити ворога, ми навчилися воювати і готові захищати свою Батьківщину, якщо буде потреба, навіть зі зброєю в руках. Ми попереджаємо антиукраїнських активістів, що не діятимемо, як це спершу відбувалося на Сході – вмовляннями, граючись у толерантність, що зрештою призвело до війни. Ми вже знаємо, що таке війна, руїна і не допустимо щоби і в наш край прийшла біда.

Фіналом різних антиукраїнських заяв, декларацій завжди є дестабілізація і місцеві правоохоронні органи у нашій особі знайдуть підтримку. Нехай кожен хто там зараз має плани виступити проти української держави усвідомить одне: чи готовий протидіяти фронтовикам-націоналістам? У будь-який момент «Карпатська Січ», «Легіон Свободи» стане до боротьби на захист українського Закарпаття», – заявив Куцин.

Він також додав, що у рамках дій на випередження сепаратистській загрозі 12 листопада на Закарпатті відбудуться заходи з нагоди 78-ї річниці створення Збройних Сил Карпатської України –  Організації народної оборони «Карпатська Січ», яка 1938-1939 років захищала молоду державу від угорського окупанта.

У межах святкових заходів в Ужгороді о 14:00 відбудеться урочиста конференція в приміщенні Закарпатського академічного театру ляльок. О 15:30 на Театральній площі відбудеться народне віче, після якого вулицями міста пройде Марш слави «Карпатської Січі» до пам’ятника «карпатським січовикам» на кладовищі по вул. Капушанській.