У Держпродспоживслужбі наголошують, що наразі зарано говорити про критичну ситуацію з кишковою інфекцією

Кількість випадків отруєння у ресторанах мережі «Євразія» зросла до 35 осіб. 34 людини захворіли після вживання суші в закладі на вул. Дмитрівській, одна людина – на Петрівці. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Олег Рубан, передає Укрінформ.

Він уточнив, що наразі зарано говорити про критичну ситуацію з кишковою інфекцією, але вона напружена.

«Якщо у п’ятницю було 29 випадків (інфікування продуктами харчування, – ред.), то в суботу була госпіталізація – 34 випадки, і ще один випадок, пов’язаний зі суб’єктом господарювання «Євразія» – на Петрівці, тобто 35 випадків», – сказав Рубан.

Він зазначив, що перші ознаки захворювання зафіксували  28 червня, і того самого дня цей суб’єкт господарювання припинив діяльність. Найімовірніше, збудник захворювання – сальмонела.

«Тому на сьогодні проводиться детальне розслідування в цьому напрямку, обстеження контактних осіб і персоналу з метою виявлення можливого носія сальмонельозу. Але факти свідчать про ігнорування елементарних правил гігієни суб’єктом господарювання, що, можливо, і призвело до отруєння 35 осіб», – наголосив Рубан.

Тим часом Держспоживслужба звернулась до Національної поліції – вже порушено кримінальне провадження відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу.

З метою недопущення таких випадків у Києві працівники Держпродспоживслужби організували інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед суб’єктів господарювання. Проте, зі 104 об’єктів були допущені для моніторингу на 83. Майже на 60 об’єктах, а це 80%, виявлено порушення санітарного та ветеринарно-санітарного законодавства. І майже 30% цих об’єктів тимчасово припинили свою діяльність для проведення ремонту, заміни технологічного обладнання, приведення до нормативів та забезпечення безпеки харчових продуктів.

Керівник Держпродспоживслужби закликав суб’єкти господарювання ініціювати самоаудит, звертатись з цією метою до працівників служби. Він запевнив, що це робиться швидко, безкоштовно і на користь бізнесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ