Місцеві чиновники скликали термінову нараду, однак туди не пускають журналістів

У селі Збаржівка Вінницької області внаслідок ДТП у річку Рось перекинулась машина з однією тонною хімічно-небезпечної речовини «Нурал B». Течія річки несе хімікати у сторону Київщини, повідомляє 24.

У районній адміністрації Погребищенсього району заззначили, що хімікати за 10-12 годин можуть досягти Київської області. У річці вже загинула риба та решта всіх живих організмів.

«Під час транспортування інсектициду автомобіль перевернувся в притоку річки Рось, яка протікає декількома областями, зокрема, Київською. Спеціальні служби вже роблять заміри води та локалізують можливу зону ураження», – повідомили у поліції.

Правоохоронці та екологи закликають мешканців прибережних населених пунктів тимчасово припинити вилов риби, не купатися у річці та не випасати поблизу худобу.

Офіцер Збройних сил Анатолій Штефан повідомив, що в міській раді Білої Церкви чиновники терміново зібралися на засідання «за закритими дверима»: «Не розумію, чому не пускають журналістів? Усі люди схвильовані. Навіщо розводити паніку, якщо все під контролем. Але якщо ні? Ми вже бачили наслідки приховування таких екологічних катастроф».

У місті з 23 години 9 червня припинять водопостачання. Його можуть відновити лише після аналізу якості води в річці.

Читайте: Викид хімікатів в Армянську: отруйна хмара дісталась материкової України